سبک جدید موفقیت

مزایای شرکت در دوره MBA و کاربرد آن

مزایای  شرکت در دوره MBA و کاربرد آن

مزایای شرکت در دوره MBA وکاربرد آن

یکی از سوالات مهم برای کسانی که قصد شرکت در دوره MBA را دارند این است که گذراندن این دوره چه فواید و مزایایی برای من خواهد داشت.  گذراندن دوره MBA نشان‌دهنده تعهد شما به یادگیری در حوزه کسب‌وکار، و به‌کارگیری مهارت‌هایی است که می‌تواند به موفقیت شغلی‌تان کمک کند. متخصصانی که دارای مدرک MBA هستند، معمولا احساس اعتماد بیشتری نسبت به فعالیت در حوزه کسب‌وکار خود دارند. آن‌ها می‌توانند در شرایط مختلف دیدگاه واضح‌تری از آن‌چه در بازار می‌گذرد، برایشان فراهم کنند.   تعدادی از مزایای گذراندن و دریافت مدرک MBAرا در ذیل برایتان مورد بررسی قرار میدهیم.

 از  بازار جهانی؛ با گذراندن دوره MBA آگاهی بیشتر پیدا میکنیم

شما با تجربیات کاری و دیدگاه‌های متفاوتی در مورد اقتصاد جهانی روبه‌رو خواهید شد و علاوه بر یادگیری از اساتید، مراوده با دانش‌پذیران MBA نیز امکان ایجاد شبکه‌ای قدرتمند از کسب‌وکارهای مختلف را برایتان فراهم می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای مدرک MBA در خارج از ایران شبکه‌سازی در حوزه کسب‌وکار است.  

بهبود مهارت‌های ارتباطی در دوره MBA

ارتباط موثر یک مهارت اساسی است که برای حرفه‌ای‌شدن و موفقیت لازم است. در حالی که ارتباط موثر ممکن است در مقایسه با «مهارت‌های سخت» مانند ساخت یک مدل P&L، به عنوان یک «مهارت نرم» در نظر گرفته شود، ولی ارزش آن کمتر از مهارت‌های سخت نیست. گذراندن دوره MBA می‌تواند به تقویت مهارت‌های ارتباطی شفاهی و حتی نوشتاریتان کمک کند. همچنین به شما این امکان را بدهد که با موفقیت، مفاهیم را به افراد مختلف در سطوح مختلف سازمان منتقل و اطمینان حاصل کنید که همه می‌توانند با هم در جهت یک هدف مشترک کار کنند.  

فراهم شدن موقعیت‌های شغلی جدید

به گفته مجله اکونومیست، فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان MBA روزبه‌روز در حال افزایش است. سه چهارم کارفرمایان مایل بوده‌اند که فارغ‌التحصیلان MBA را استخدام کنند، در حالی که 92 درصد مایل هستند که کارمندانشان دوره‌های کارآموزی MBA را بگذرانند. با در نظر گرفتن این موضوع، کسب مدرک MBA شما را واجد شرایط درخواست برای موقعیت‌های سطح بالاتر می‌کند و فرصت‌های شغلی در دسترس شما را افزایش می‌دهد.  

باز شدن مسیرهای شغلی جدید

تغییر گرایش و دنبال‌کردن یک مسیر شغلی جدید گاهی اوقات می‌تواند رویای غیرممکنی به نظر برسد. به خصوص اگر مدتی طولانی در یک موقعیت شغلی یا یک صنعت کار کرده باشید. گذراندن دوره MBA و به دست آوردن مهارت‌های جدید می‌تواند به راحتی کاتالیزوری باشد که برای شروع انتقال از یک حرفه به حرفه‌ای دیگر به آن نیاز دارید. حتی اگر سوابق شما برای موقعیت‌هایی که در نظر دارید کم باشد، با گذراندن یک دوره MBA آموزش و مهارت‌های لازم برای تبدیل‌شدن به یک نامزد واجد شرایط را به دست می‌آورید.

مدرک MBA و تاثیر آن بر افزایش درآمد

اخیرا یک مطالعه نشان داد که میانگین دستمزد فارغ التحصیلان MBA پنجاه درصد بیشتر از موقعیت آن‌ها قبل از دریافت مدرک است. حتی چشم‌گیرتر این که، اگر از مهارت‌ها و بینشی که گذراندن این دوره به شما می‌بخشد، استفاده کنید، در 5 سال پس از کسب مدرک MBA، میانگین دستمزد‌تان می‌تواند تا چندین برابر افزایش یابد. البته این ارقام به وضوح مزایای مالی MBA را نشان می‌دهد، اما رضایت شخصی فرد را اندازه‌گیری نمی‌کند.

افزایش مهارت‌های حرفه‌ای در پایان دوره MBA

یکی از مزایای کلیدی MBA این است که دانش نظری و عملی شما را در مورد نحوه عملکرد شغلی‌تان بهبود می‌بخشد. یکی از مولفه‌های کلیدی موفقیت در کسب‌وکار، یا هر تلاشی در این زمینه، داشتن «مهارت‌های نرم» مانند ارتباطات، کار گروهی و رهبری است. همان‌طور که گفته می‌شود برای موفقیت، باید دانش مذاکره، ارتباط درست با کارکنان، مدیریت مالی، تبلیغات و بازاریابی و بسیاری از مهارت‌های لازم را بیاموزید. فرقی نمی‌کند که شما کارآفرین باشید و قصد راه‌اندازی شرکت خود را داشته باشید، یا مدیر و حتی کارمند، داشتن این مهارت‌ها می‌تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

امنیت شغلی بیشتر برای فارغ‌التحصیلان دارای مدرک MBA

بازار کار امروز بیش از هر زمان دیگری آشفته است و بسیاری را با عدم اطمینان و ترس از کنار گذاشته شدن مواجه کرده است. در کنار بسیاری از مزایای MBA، شما همچنین مجموعه مهارت‌هایی را کسب می‌کنید که به‌کارگیری آن امنیت شغلی‌تان را بیشتر می‌کند و آرامش خاطرتان را افزایش می‌دهد. مهارت هایی که در یک برنامه MBA کسب می‌کنید، شما را به عضوی ارزشمند در هر تیمی تبدیل می‌کند. حتی اگر شغل خود را ترک کنید، مدارک شغلی شما با شما همراه است و شانس پیدا شغل جدید را افزایش می‌دهد.

ارتباطات حرفه ای در دوره mba

کسب مدرک MBA شما را به بخشی از یک شبکه کسب‌وکار در کشور و حتی جهان متصل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که به متخصصان کارآزموده دسترسی داشته باشید. همچنین علاوه بر این که بخشی از یک جامعه گسترده‌تر می‌شوید، این فرصت را نیز خواهید داشت که با سایر متخصصان در کلاس درس و فراتر از آن روابط سازنده‌ای برقرار کنید. این شبکه ارتباطی یکی از مهم‌ترین مزایای شرکت در دوره‌های MBA در مدارس کسب‌وکار دنیاست. شانسی که ممکن است در غیر این صورت به آن دسترسی نداشته باشید.

مدیریت بهتر زمان

کسب مدرک MBA مستلزم شرکت در کارگاه‌های فوق برنامه در کنار یک دوره چالش برانگیز است. کارگاه‌ها و سمینارهای مختلف که در کنار این دوره می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید، کسب‌وکار را به یک علم تبدیل می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند تا زمان خود را به‌طور موثرتری مدیریت کنید. مهارتی که نه تنها برای کارفرمایان و مدیران مفید و ضروری است، بلکه یک مهارت ارزشمند در زندگی نیز حساب می‌شود.
مزایای شرکت در دوره MBA و کاربرد آن
مزایای شرکت در دوره MBA و کاربرد آن

افزایش اعتبار در انجمن‌ها و گروه‌های کسب‌وکار

شما عضو محترم جامعه تجاری خود می‌شوید. گذراندن دوره MBA باعث افزایش اعتبار شما بین همکاران و متخصصان در جامعه حرفه‌ای شما می‌شود. خود مدرک وزن زیادی دارد، اما این مجموعه مهارت‌های شماست که در نهایت شما را متمایز می‌کند. تفاوتی نمی‌کند برنامه‌ای را انتخاب کنید که تمرکز شغلی‌تان را افزایش دهد و یا مهارت‌های مدیریتی و رهبری خود را گسترش دهید. مهارت‌های این دوره در زمان راه‌اندازی یک محصول جدید، سازماندهی مجدد یک بخش یا راه‌اندازی شرکت خود، برای شما مفید خواهد بود. مدیران به دنبال افرادی می‌گردند که بتوانند با دانش کاربردی، چشم‌انداز ارائه دهند و در عین حال یک شرکت یا بخش را از طریق چالش‌های استراتژیک هدایت کنند.  

مزایای دوره MBA ماهان

دوره MBA ماهان، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دوره‌های کسب‌وکار در کشور است. در این دوره شما فرصتی پیدا خواهید کرد تا با دانش به‌روز و مهارت‌های کاربردی کسب‌وکار آشنا شوید. تحصیل در این دوره به مدیران و حتی کارمندان صنایع مختلف این امکان را می‌دهد تا با دیدی وسیع‌تر به فرایندهای کسب‌وکارشان بنگرند و در حل مسائل و چالش‌های پیش‌رویشان با قدرت بیشتری عمل کنند. دوره MBA ماهان تنها دوره آموزشی در کشور است که با روش‌ Case Study دانشگاه هاروارد ارائه می‌شود. شما در این دوره با تفکر خلاقانه، حل مسئله و بررسی چالش‌ها و مسائل بازار کارتان از زوایای مختلف آشنا می‌شوید. محتوایی که در دوره MBA ماهان ارائه می‌شود با نیازهای مدیران و کسب‌وکارهای ایرانی مطابقت داده و بومی‌سازی شده است. انتخاب مشاوران، منتورها و اساتیدی که از برترین مدیران کسب‌وکار کشور هستند، ارائه گواهینامه معتبر وزارت علوم و امکان دریافت گواهینامه مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و کار جهانی (ILO) که مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه بوده و امکان ترجمه را داراست، از مزایای دوره MBA به شمار می‌رود. در کنار آن، دسترسی به شبکه‌ای از همکلاسی‌ها و مدیران کسب‌وکارهای مختلف و حضور در کارگاه‌های عملی برای ارتقا مهارت‌های مدیریتی از دیگر مزایای دوره MBA ماهان است.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.