سبک جدید موفقیت

دوره رفتارشناسی و دیگر شناسی

دوره رفتارشناسی و دیگر شناسی

به زبان ساده، رفتار عبارت است از عکس العملی که ما در محیط نشان می دهیم.  و دوره رفتارشناسی و دیگر شناسی به شما کمک میکنه تا درزندگی شخصی و کاری خود بهتر عمل کرده و به موفقیت دست پیدا کنید.

هر یک از ما نسبت به افراد، رخدادها و شرایط موجود در آن عکس العمل های متفاوتی را نشان می دهیم. از این منظر، افرادی که در شرایط مختلف عکس العمل های شبیه هم دارند را در یک سبک رفتاری طبقه بندی می کنند.

بقراط بزرگترین حکیم یونانی، رفتار انسانها را در ۴۰۰ سال پیش از میلاد مورد بررسی قرار داد. او متوجه شد که ما انسانها در رفتارهای خود تشابهات و تفاوتهایی را نشان می دهیم. وی رفتار افراد را به چهار دسته صفراوی، دموی، بلغمی و سوداوی تقسیم کرده بود. بر اساس مشاهدات وی ما انسانها یکسان هستیم، با این وجود هر یک منحصر به فرد می باشیم. دانشمندان دیگری نیز همانند جالینوس رفتارهای انسان را به مدلهای مختلفی تقسیم کرده بودند که امروزه نیز در علم پزشکی به آنها اشاره می شود. با ادامه یافتن این نظریات، اثبات شده است که رفتارهای قابل مشاهده می توانند در گروه هایی طبقه بندی شوند.

 

 

مدل رفتاری دیسک (DISC):(رفتارشناسی)

که به عنوان “مدل رفتاری برتر” شناخته می شود، یکی از معتبرترین ابزارهای رفتار شناسی در جهان است. DISC استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز رفتاری افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنان مشاهده می شود. اطلاعات کسب شده بر اساس مدل DISC کمک می کند تا با دانستن این که افراد چه تمایلات فکری دارند و زبان بدن آنها چگونه است، بتوان مدل رفتاری ایشان را حدس زد و بهتر با آنان رابطه برقرار کرد.

 

 

دوره رفتارشناسی و دیگرشناسی

 

 

دیسك (DISC) مخفف چهار كلمه زیر است:

Dominance(تسلط)
Influence(تاثیرگذاری)
Steadiness(ثبات)
Conscientiousness(‫وظیفه شناسی)

با تسلط بر مدل رفتارشناسی دیسک، می توانیم پیشاپیش، رفتارهای افراد را در شرایط مختلف پیش بینی و خود را با آن هماهنگ سازیم.

رفتار هر فرد تلفیقی از هر ۴ بُعد رفتاری است که این تلفیق همانند اثر انگشت منحصر بفرد است. تلفیق رفتاری هیچ دو نفری دقیقا یکی نیست. سبک رفتاری افراد در طول زمان تغییر می کند و ارتباطی با جنسیت ندارد.

 

DISC کاربردهای بسیاری دارد از جمله:
ارتباط موفق تر
بهبود همکاری ها و کاهش تعارضات
ساخت تیمهای با عملکرد بالا
تبدیل شدن به یک رهبر موثر
افزایش فروش و موفقیت خدمات

 

به‌طور مشخص، تست شخصیت شناسی به افراد کمک می‌کند تا شناخت بهتری از خود و دیگران پیدا کند. این شناخت یکی از باارزش‌ترین خصیصه‌هایی است که افراد در هر سازمان یا مجموعه‌ای می‌توانند در اختیار داشته باشند. اهمیت شناخت صحیح از شخصیت، هم برای سازمان و هم برای افراد، از چنان اهمیتی برای موفقیت فردی و سازمانی برخورد است که به‌هیچ ‌عنوان نمی‌توان آن را دست‌کم گرفت.

بر اساس MBTI همه مردم در یکی از این ۱۶ تیپ شخصیتی قرار می گیرند. این به این معنا نیست که انسانها منحصر به فرد نیستند، زیرا هر فردی ویژگی های منحصر به فردی دارد که شبیه هیچ کس دیگری حتی افرادی با تیپ شخصیتی مشابه خود نیست. اما در عین حال در ذهن انسان الگوهای کلی و زیربنایی وجود دارد که گرایشات عمده و جهت گیری های اصلی فرد را مشخص می کنند.

 

دوره رفتارشناسی و دیگرشناسی

 

اهداف دوره رفتار شناسی و دیگر شناسی

  • شناخت بازارهای متناسب با روحیات رفتاری و شخصیتی
  • یادگیری دیالوگ های کاربردی در فرآیند متقاعدسازی
  • روش های ایجاد انگیزه در خود و تیم فروش
  • شناخت نقاط قوت و نقاط قابل بهبود
  • برنامه ریزی و هدف گذاری اصولی
  • انتخاب نفرات درست در تیم سازی

 

 

مشاوره و ثبت نام دوره رفتار شناسی و دیگر شناسی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.